İş ağınızın gerçekten güvende olduğuna inanıyor musunuz?

Detaylı bilgi ve iletişim için:

AVRESTOR UTM Serisi ile bilgi güvenliğinizi koruma altına alın

AVRESTOR UTM serisi ile ufak, orta ve üst ölçek siber güvenlik ürünü ihtiyaçlarınızı, bilişim güvenliği profesyonelliğimiz ile birleştirip size çözüm sunmamıza izin verin.

Avrestor UTM serisi freebsd platformu üzerine geliştirilen gelişmiş bir güvenlik duvarı ve siber tehdit yöneticisidir.

Dünya genelinde 40 saniyede bir firma ransomware (casus, fidye yazılım ve sızma) atağı kurbanı oluyor.

Bu ataklar sonucu ödenen fidye rakamının yıllık olarak dünya çapında 1 milyar doları geçtiği tespit edildi.

Bilgi güvenliğiniz koruma altında mı? Ticari sırlarınız temel seviyede bile olsa korunuyor mu? Lokal ağınızda güvenliği kim sağlıyor? Yoksa davetsiz misafirlerin kapınızı çalmadan içeri gireceği o anı mı bekliyorsunuz?

Temel seviyede dahi olsa ihtiyacınız olan doğru ürün ve profesyonel konfigürasyon hizmetiyle ödeyeceğiniz yüzbinlerce liralık siber suç faturalarından sakınabilirsiniz.

AVRESTOR UTM serisi ürünlerimiz ile ufak, orta ve üst ölçek siber güvenlik ihtiyaçlarınızı, bilişim güvenliği profesyonelliğimiz ile birleştirip müşterilerimize sunuyoruz.

– AVRESTOR UTM ürünleriyle bir raf ürününden ziyade konfigürasyonu; ihtiyaçlarınıza ve alt yapınıza özel şekilde hazırlanmış, kapsamlı bir güvenlik ürününe sahip olursunuz.

-Temel ihtiyacınız olan; filtreleme, engelleme, yönlendirme, port yönetimi, hat yedekleme/birleştirme, güvenli uzak bağlantı için VPN hizmeti, Siber Tehdit Algılama / Engelleme Protokolü ve 5651 loglamanız standart şekilde gelir.

AVRESTOR ağda bulunan kullanıcı sayısına göre modellenir.

Kobi seviyesinde 1-15 kullanıcılı Avrestor 315 modeliyle başlar, artan kullanıcı sayısına göre 1000+ kullanıcılı üst düzey kurumsal noktalarda hizmet verir. Projelendirmeniz için konusunun profesyoneli satış öncesi destek ekibimizle irtibata geçip ihtiyacınızı en doğru şekilde projelendirebilirsiniz. 

Neden AVRESTOR Güvenlik Duvarı Edinmelisiniz?
Bilişim güvenliğiniz için
-Bir AVRESTOR UTM Cihazı edinmelisiniz. Geçmişte siber saldırı yada suçla karşılaşmamış olmanız siber saldırıya uğramayacağınız, bilişim suçu mağduru olmayacağınız anlamına gelmez. Siber suçlar sonucu oluşan fidye giderleri her yıl 1 Milyar Dolardan daha büyük bir endüstri haline gelmiş durumda. Hiçbir işletme siber saldırı kurbanı olmaktan uzak değil. Dışarıda birileri açık olan portlardan ağına sızıp işletme verilerinizi ele geçirmek, dosyalarınızı şifrelemek ve bu şifrelemenin açılması karşılığında fidye talep etmek için bekliyor. Onlara engel olmak için yapabileceğiniz yegane şey ağınızı bir UTM cihazı ile koruma altına almak.

 

Ağ Yönetiminiz İçin
Ağınızı en iyi şekilde yönetmek, kullanıcılarınızı ilgisiz gördüğünüz ya da yasaklı olan içeriklerden uzak tutmak, içerik filtreleme, url filtreleme, sosyal paylaşım sitelerini engelleme, zaman bazlı internet kısıtlama gibi özellikleri kullanarak çok basit ve zaman kaybetmeden ağınızı en ideal şekilde yönetip, iş gücünü ve güvenliği en iyi noktaya çekebilmek için AVRESTOR UTM cihazı edinmelisiniz. İnternet download ve upload hızlarının yetersiz kaldığı işletmelerde birden fazla hattı birleştirerek hızı ve verimliliği yükseltebilirsiniz. İşin durmaması gereken hayati noktalarda farklı internet hatları ile yedekli yapı kurabilir ve sürekliliği sağlayabilirsiniz.

URL Filter
Web içeriğinin filtrelenmesi. Firewall üzerinden kategori bazlı dağılımlar oluşturarak, ağınızdaki kullanıcıların internet kullanımlarını denetleyebilirsiniz. Ofis ortamlarında sosyal medya ve haber sitelerinin yasaklanması gibi kullanımları olabilir.

Multi Wan / Load Balancing – Fail Over
Bu özellik ağınızdaki trafiği optimum şekilde yönetmenizi sağlar. Load balancing ile birden fazla dış hattı birleştirip aralarında bağlantı bazlı internet çıkış algoritması kurdurarak internet kullanımında oluşacak dar boğazlardan kurtulabilir ve kaynak kullanımınızı en iyi şekilde yönetebilirsiniz. Fail Over özelliğiyle ise birden fazla hattı birbiriyle yedekleyerek hatlarınızdan birinin ya da bir kaçının servis dışı olması durumunda internet bağlantınızın sağlıklı olarak devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Hotspot Özelliği
Hotspot UTM tarafında şunu ifade eder, cihaz üzerinden internete erişim sağlayacak kullanıcının öncesinde kendini tanımlaması/doğrulaması . Otel, cafe gibi ortamlarda internete bağlanırken girdiğiniz kullanıcı adı- tc kimlik numarası yada ticketınız buna örnek gösterilebilir.

BTK 5651 Loglama
İnternet erişiminiz iş ya da hizmet amaçlı olarak başkaları tarafından kullanılıyorsa kullanıcıların yasaklı sayfalara erişimlerinin engellenmesi, diğer erişimlerinin log ve kayıt bilgilerinin tutulması zorunludur, bu kayıtlar BTK’nın zaman ve tarih mühürü ile damgalanıp saklanmak zorundadır.